to1
l9
l2
ash
l10
l3

חרדות לפני טיפול

גם מפחדים, גם לא מטפלים, וגם מפסידים!

חרדות לפני טיפול שיניים גורמות למטופל פשוט להמנע מלטפל. מדובר באחת החרדות הנפוצות והמוכרות ביותר, ובגללם אנשים מאבדים את שיניהם וגורמים לנזקים בלתי הפיכים. במאמר הקצר שלפנינו נעמוד על הסיבות לחרדות אלו ועל הפתרונות שיש.

חרדות טיפול שנארטממה מפחדים?

לא מעט מקרים של פחד מקורם בעבר הרחוק של המטופל. לפעמים הוא אפילו לא זוכר או לא יודע, אך בתת מודע שלו נחקק כי ביקור במרפאת שיניים הוא דבר נורא. זכרון עמום במוחו מזכיר לו ללא הרף כי המקום הזה מאיים עליו והוא לא מוכן להתנסות.
יש כאלה שהמקדחה מפחידה אותם, רעש הזמזום והתחושה הלא נעימה של המכשיר המחטט בתוך השן, גורם להם לרגישות יתירה ולתחושה מאד קשה.
פחד נוסף הוא מפני מחט המזרק, שרק מלראות אותה יש כאלה שנרתעים. על אף שמדובר במחט מאד דקה וכמעט אינה מורגשת היא גורמת להרבה אנשים אימה של ממש והם לא מסוגלים לחשוב שזה מה שמצפה להם במרפאה.
הריח של מרפאת השיניים גם הוא אחד הגורמים של חרדות לפני טיפול. גם מי שכבר אזר אומץ והחליט להזמין תור, כשהוא נזכר מהריח שיש במקום, הוא שוב חווה את הסלידה.

שנארט

 

מה עושים?

 

חשוב מאד להגיע למרפאה שיש לה יחס מסביר פנים, עם הבנה לנפשו של המטופל ולבוא לקראתו בנושא של הפחדים. חלק גדול מהפחתה של חרדות לפני טיפול, הוא שיתוף פעולה פורה. רופאים רבים מודעים היום לנושא זה, והם מנסים ככל יכולתם להפוך את זמן הטיפול לנעים ומפחית חרדה.
כדי להפחית חרדות לפני טיפול שיניים אפשר להעזר בתרופות מרגיעות. זה יכול להיות היפנוזה או פשוט יותר, תרופות הרגעה וגם טשטוש. כדאי להשקיע בעיצוב המרפאה בצבעים מרגיעים ושלווים, אוירה סימפטית, ורושם נעים. אפילו מוסיקה מתאימה שתושמע כמנגינת רקע, תתרום הרבה להשראת רוגע, ותשפר את המצב. כדי להתגבר על אי הנעימות של הריח מומלץ להשתמש בחומרים המדיפים ניחוחות נעימים. השינוי הגדול בהרגשה שווה את המחיר.
אלו דברים קטנים, ולא קשים לביצוע. אך הקפדה על שינוי חיצוני ישפיע הרבה על הסובלים מחרדה.

סובלים מחרדה לפני טיפול שיניים? הצוות הסימפטי של שנארט יקל עליכם את הטיפול כבר מהתחלה..

 

חרדה דנטלית

החרדה גדולה, הסיכון גדול עוד יותר!

מספיק להגיע פעם אחת אל רופא לא סימפטי, או להקלע לטיפול לא מוצלח כדי לפתח חרדה דנטלית. מדובר באחד מסוגי החרדות הנפוצים באוכלוסיה כאשר סובלים ממנה צעירים ומבוגרים כאחד. לפעמים דווקא אנשים בוגרים ואפילו מבוגרים חוששים יותר מצעירים, משום שפעם בשנות ילדותם המוקדמות, הם טופלו בצורה אגרסיבית ובלתי מחושבת ביקור זה הותיר אצלם חותם של פחד שאינו חולף.

שנארט: חרדה דנטלית שנארטצוות מסביר פנים


הסיכון הגדול שיש בהמנעות מטיפול שיניים עקב חרדה דנטלית, הוא סיבה מספקת כדי להתיחס לכך ברצינות. אין זה חכמה לדחות את הביקור במרפאה משנה לשנה, או להתעלם מכאב מעיק. הן בסופו של דבר השיניים יגיעו לנזק בלתי הפיך, ושן חילופית אין לאף אחד בפה יותר מפעם אחת.
השאלה הגדולה איך באמת משתחררים.
דבר ראשון, פונים למרפאת שיניים טובה שיש לה צוות מסביר פנים. לא בוחרים מרפאת שיניים בגלל מחיר מוזל או בגלל מבצע זמני, חשוב לבדוק אם המרפאה מודעת לנושא החששות ויודעת להתיחס בהתאם. הצוות המקצועי של שנארט השתלם בין השאר בתחום של חרדה דנטלית הם יודעים בדיוק איך להתיחס ומה לעשות למי שסובל.
אצלם מותר לשאול שאלות ולקבל תשובות מפורטות. אצלם המטופל הוא בשום אופן לא מספר שבא לעשות את שלו וללכת, אלא רואים מאחורי כל אחד את האדם שבתוכו ואת התחושה הנלווית . אם מדובר בטיפול שיניים מורכב יותר שיש לו מהלכים או בחירה, משתף הצוות את המטופל בכל התהליך של קבלת ההחלטות, ומוסר לו מראש את המידע הנדרש.

שנארטאמצעים להקלה

כדי להתגבר על חרדה דנטלית מציעה מרפאת שנארט מספר פתרונות:
גז צחוק - הגז גורם לטשטוש ולחוסר תחושה וממילא מפחית חרדות.
טשטוש - חומר הרדמה המוחדר דרך הוריד. השפעתו הישירה מועילה מאד וגורמת למטופל לשכב רגוע וללא שום חשש.
הרדמה - תהליך ארוך יותר המבוצע רק כשלא נמצא שום פתרון אחר. פרוצדורה זו מתבצעת בבית החולים או במסגרת שיש בה השגחה רפואית צמודה. הרדמה היא פתרון טוב לילדים המתעקשים לא לתת לרופא לטפל בהם, או למבוגרים העומדים לפני טיפול ארוך ומורכב.

בכל מקרה, אל תשארו עם חרדה דנטלית, בואו לשנארט לטפל!

חרדה בטיפול

רופא שיניים? איזה פחד!

אם גם אתם נמנים על הפחדנים ויש לכם חרדות בטיפול שיניים, ודאי תשמחו להתעדכן כי יש הרבה מה לעשות בענין. הצוות של שנארט בא לקראת מטופליו, הוא ממליץ בכל פה לא להכנע ולבוא למרפאה להבדק!

חרדה מרופא שיניים שנארטחרדות בטיפול

הדבר הכי חשוב כדי להפחית חרדות בטיפול, הוא צוות מסביר פנים ומשתף פעולה. רופא שיניים שלא משוחח עם המטופל אלא רק עושה את עבודתו בריכוז, יגרום לרף החששות לטפס כלפי מעלה, לעומת רופא נעים שמסביר כל שלב. הטיפול הטוב ביותר והכי מקצועי לא יהיה שווה אם רופא השיניים לא יבאר את התהליך ולא יגיד מה תהיה הפעולה הבאה. הסבר בזמן הטיפול מסיר חרדות בטיפול עצמו משום שהמטופל יודע לקראת מה הוא הולך ומה הוא עומד להרגיש בדקה הבאה.
אחד הקשיים שגורמים אף עם חרדות בטיפול הוא המצב הפסיבי של המטופל. הוא בדרך כלל שוכב על גבי המיטה בפה פתוח עם המכשור בפנים ולא יכול לדבר או להגיד מה דעתו על המצב. הוא נתון כל כולו כחומר בידיו של רופא השיניים, מצב זה יוצר חוסר אונים והרגשה של חוסר שליטה.
מסיבה זו חשוב שהרופא ישוחח עם המטופל לפני ובמהלך הטיפול. יספר לו כל שלב מה עומד להיות ברגע הבא, וגם יתיעץ עמו בקבלת ההחלטה.
לא להאמין, אבל גם אם ילדים השיטה הזו עובדת נפלא. כאשר מסבירים להם כל דבר בשפה המתאימה להם הם פשוט משתפים פעולה. הם פחות נבהלים ומוכנים לקבל כל הסבר. עכשיו הרופא ינקה את השן ואחר כך יסתום את החור.
כי חוסר ידיעה היא אבי אבות החרדות. תמיד עדיף לדעת עד הסוף מאשר להשאיר תהיות ותמיהות.
אחד האמצעים המקובלים היום בטיפול בחרדות הוא גז הצחוק, מדובר בגז שאינו מסוכן אך גורם לתחושת ריחוף. הוא מקהה את תחושת הכאב ומעניק הרגשה מרוממת, מומלץ מאד לילדים וגם למבוגרים הוא יכול לעזור. ישנם אמצעים נוספים מומלצים במרפאות שיניים מתקדמות כמו שנארט.

 

אנחנו כאן עם צוות מסביר פנים. אצלנו מתיחסים אל חרדות בטיפול עם הרבה הבנה והזדהות!